Egzersiz Tedavisi

Fizyoglobal olarak egzersizi en temel tedavi yaklaşımlarımızdan biri olarak goruyoruz. Fizyoterapistlerimiz anatomi, biyomekanik ve motor öğrenme konusunda yıllardır klinik ortamında elde ettikleri tecrübelerle alanında söz sahibidir. Fizyoterapistlerimiz tedavinin başından iyileşme süreci tamamlanana kadar ve kişi istenilen aktivite seviyesi ulaştırılana dek kişiye özel ve guvenli egzersiz planları düzenlerler.

Fizyoterapi egzersiz planı nasıl oluşturulur?

Fizyoterapistler ne zaman egzersiz yapılması; ne zaman ve ne miktarda eklemlere ve kaslara,diğer yumuşak dokulara ağırlık ve yük bindirilmesi konusunda tecrübe sahibidirler.
Kişinin değerlendirilmesi sonucunda hastanın o an ki durumuna göre problemin seviyesine uygun özel egzersiz programı hazırlanır.

Kişinin istediği aktivite seviyesine ulaşmak veya daha iyi bir fiziksel performansa gelmedi kesinlikle süreklilik ve uygun bir egzersiz programına bağlıdır. Fizyoglobal olarak egzersiz tedavisi uygularken manüel terapi ve diğer fizyoterapi metotlarından da iyi sonuçlar almak için faydalanılır.

Fizyoglobal olarak egzersizi ne zaman uygun görüyoruz?

1. Operasyon ( Ameliyat öncesi ve sonrası)
2. Spor yaralanmaları sürecinde
3. Boyun-bel ağrılarında
4. Sporda kişisel performansı arttırmak için
5. Çocukların motor gelişiminde
6. Genel fitness ve sağlıklı yasam için egzersizi öneriyoruz.

Egzersiz programları neyi hedefler ?

1. Kalp ve damar sağlığını koruma
2. Kas gücü arttırmak
3. Vücut farkındalığı ve kas aktivasyonu iyileştirme
4. Denge ve koordinasyon arttırma
5. Sporda maksimum performans sağlama
6. Hareketlilik ve vücudun esnekliğinin arttırılması

Genel sağlık durumunuzun değerlendirilmesi ve kendinize özel egzersiz programı oluşturulmasında ya da ameliyat sonrasında daha sağlıklı bir yaşam için size özel egzersiz terapisi istiyorsanız bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Ara